Zapowiedź meczu FC Barcelona - Real Madryt

Już w najbliższą środę fanów futbolu na całym świecie czeka bez wątpienia jedno z najbardziej elektyzujących wydarzeń spod znaku piłki klubowej. Mowa tutaj rzecz jasna o kolejnej odsłonie Gran Derbi, czyli starcia FC Barcelony oraz Realu Madryt.

Czytaj dalej...

Jaka przyszłość czeka Krzysztofa Piątka?

Krzysztof Piątek z prawdziwym hukiem zameldował się w pierwszym składzie AC Milan. Już pierwszy występ w wyjściowej 11 reprezentant Polski okrasił dwiema kapitalnymi bramkami przeciwko mocnemu Napoli, a kolejne mecze w charakterystycznej koszulce Rossonerich to kolejne bramki, w tym gol zdobyty w Rzymie w spotkaniu przeciwko Romie.

Kamil Stoch pierwszy podczas zawodów Pucharu Świata w Obersdorfie

Niedzielny konkurs zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Obersdorfie okazał się dla Biało-Czerwonych bardzo udany. Po raz pierwszy w tym sezonie zwyciężył Kamil Stoch. Było to jego 32. zwycięstwo w całej karierze. Na trzecim stopniu podium stanął Dawid Kubacki, czwarty był Piotr Żyła, a szósty Jakub Wolny.

Już kwalifikacje były bardzo udane dla Polaków. Do pierwszej serii konkursu nie awansowali tylko Stefan Hula i Paweł Wąsek. Bardzo wysoko w klasyfikacji wylądowali natomiast Kamil Stoch i Dawid Kubacki (2. i 4. miejsce).

Doskonale zaprezentował się były mistrz świata juniorów Jakub Wolny, który poszybował na odległość 216 metrów i po swoim skoku przegrywał tylko z Jewgienijem Klimowem. Po pierwszej serii zajmował finalnie trzecie miejsce. Tracił do Japończyka 1,2 punktu, a do drugiego Klimowa 1 punkt. Tuż za Wolnym uplasowali się Piotr Żyła po locie na 217. metr i Kamil Stoch po skoku na odległość 214,5 m. W czołówce znajdował się też Dawid Kubacki, który skoczył 207 metrów.

Finałowa seria była dla polskich kibiców bardzo ekscytująca. Dalekim skokom sprzyjały warunki pogodowe. Dawid Kubacki osiągnął odległość 228,5 m. Po swoim skoku był pierwszy, a ostatecznie ukończył zawody na trzecim miejscu. To jego dziewiąte podium w karierze. Doskonale spisał się też Kamil Stoch. Mistrz olimpijski wylądował metr bliżej niż Kubacki, ale z uwagi na lepsze noty za styl i przewagę z pierwszej serii objął prowadzenie w konkursie. Tak pozostało do końca zawodów w Obersdorfie. Stoch wygrał tym samym swój pierwszy konkursów PŚ w tym sezonie.

Po raz kolejny czwarte miejsce zajął Piotr Żyła. W finałowej serii skoczył 220,5 metra. Do trzeciego miejsca stracił 5 punktów. Z podium spadł Jakub Wolny, który zajął ostatecznie miejsce szóste po skoku na odległość 211,5 metra. Drugie miejsce zajął Jewgienij Klimow.

Słabo wypadł natomiast fenomenalny w tym sezonie Ryoyu Kobayashi. Tym razem nie mógł jednak liczyć na 11 zwycięstwo. Zajął dopiero 9. miejsce. Teraz czas na zawody w fińskim Lahti, gdzie odbędzie się konkurs drużynowy i indywidualny.