Zapowiedź meczu FC Barcelona - Real Madryt

Już w najbliższą środę fanów futbolu na całym świecie czeka bez wątpienia jedno z najbardziej elektyzujących wydarzeń spod znaku piłki klubowej. Mowa tutaj rzecz jasna o kolejnej odsłonie Gran Derbi, czyli starcia FC Barcelony oraz Realu Madryt.

Czytaj dalej...


Jaka przyszłość czeka Krzysztofa Piątka?

Krzysztof Piątek z prawdziwym hukiem zameldował się w pierwszym składzie AC Milan. Już pierwszy występ w wyjściowej 11 reprezentant Polski okrasił dwiema kapitalnymi bramkami przeciwko mocnemu Napoli, a kolejne mecze w charakterystycznej koszulce Rossonerich to kolejne bramki, w tym gol zdobyty w Rzymie w spotkaniu przeciwko Romie.

Czytaj dalej...


Kamil Stoch pierwszy podczas zawodów Pucharu Świata w Obersdorfie

Niedzielny konkurs zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Obersdorfie okazał się dla Biało-Czerwonych bardzo udany. Po raz pierwszy w tym sezonie zwyciężył Kamil Stoch. Było to jego 32. zwycięstwo w całej karierze. Na trzecim stopniu podium stanął Dawid Kubacki, czwarty był Piotr Żyła, a szósty Jakub Wolny.

Czytaj dalej...

Zapowiedź meczu FC Barcelona - Real Madryt

Już w najbliższą środę fanów futbolu na całym świecie czeka bez wątpienia jedno z najbardziej elektyzujących wydarzeń spod znaku piłki klubowej. Mowa tutaj rzecz jasna o kolejnej odsłonie Gran Derbi, czyli starcia FC Barcelony oraz Realu Madryt.

Czy Barcelona oraz Real stanowią obecnie ścisłą czołówkę jeżeli chodzi o europejską piłkę? Trudno powiedzieć. O ile wydaje się, że zespół Ernesto Valverde śmiało może być zaliczany do najmocniejszych drużyn klubowych Starego Kontynentu, o tyle w przypadku pogrążonego w kryzysie Realu Nasuwają się tutaj liczne wątpliwości. Zmiana trenera, do jakiej na Santiago Bernabeu doszło jeszcze w trakcie obecnych rozgrywek właściwie w niczym nie pomogła: Santiago Solari wyraźnie nie ma pomysłu na grę "Królewskich", a co gorsza, zdążył poważnie skonfliktować się z kilkoma graczami, na czele z Isco.

Jednocześnie w obozie "Blaugrany" wszystko lub niemal wszystko zdaje się świadczyć o wciąż wysokiej dyspozycji "Dumy Katalonii". Co prawda, pojawiły się informację o zagrożeniu występu Lionela Messiego w Derbach, jednak wszyscy pamiętamy, że w tym sezonie Barcelona potrafiła już rozgromić Real również bez Messiego w składzie.

Czy jednak w najbliższą środę wszystkie przebiegnie według podobnego scenariusza i pogrążony w kryzysie Real znowu będzie jedynie tłem dla grającej na najwyższych obrotach geniuszu Barcelony? Niektórzy tak uważają, jednak pamiętajmy, że Real to zawsze Real.

Kto wygra najbliższe Gran Derbi?
Na papierze faworyt jest tylko jeden: Barcelona. Nie dość, że zespół Valverde znajduje się w znacznie lepszej dyspozycji, to na dodatek będzie grać u siebie, na wypełnionym po same brzegi Camp Nou.

Real Madryt jest jednak zespołem, którego nigdy nie można zbyt wcześnie skreślać. Przypomnijmy, że kryzysy u "Królewskich" miały już miejsce w trakcie każdego z poprzednich 3 sezonów. Jak zaś pamiętamy, ostatecznie każdy z tych sezonów Real kończył wygrywając LM. Być może to właśnie spotkanie Pucharu Króla, które odbędzie się w najbliższą środę 6 luty 2019 o godz. 21:00 będzie dla Realu swoistym momentem zwrotnym w tym sezonie. A może Barcelona po raz kolejny zademonstruje swoją potęgę? Nie znamy wyniku spotkania, jednak jak zawsze w przypadku Gran Derbi możemy być pewni jednego: piłki nożnej na absolutnie najwyższym poziomie.